Todista taitosi diginä - kilpailu käynnissä


Todista taitosi diginä on jo kolmannen kerran järjestämämme kilpailu, jossa etsitään opiskelijoiden hienointa digi-CV:tä, digiportfoliota tai muuta osaamista kuvaavaa verkkojulkaisua, Vuonna 2018 uusi sarja hakee opetushenkilöstön parhaita tapoja julkaista avoimia verkkosisältöjä.

Molemmissa sarjoissa pisteitä saa oppimisen ja osaamisen osoittamisen lisäksi * monipuolisuudesta ja tuoreista ideoista * aktiivisuudesta ja vuorovaikutteisuudesta * alalle sopivasta ulkoasusta ja sisällöstä * ymmärrettävyydestä ja helppolukuisuudesta * työelämälähtöisyydestä ja yritteliäisyydestä

Raadissa on digioppimisen ja työelämän asiantuntijoita.

Palkinnot jaetaan Kiltailtapäivässä Salossa 15.1.2019.

Opiskelijasarjan ilmoittautuminen

Opettajasarjan ilmoittautuminen

Liittyvät artikkelit
Uusimmat artikkelit
Arkisto
Avainsanat
No tags yet.
Seuraa
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square