Kiltakoulut-malli avoimiin verkkomateriaaleihin

Alla on tallenne lyhyestä esittelystä siitä, miten kiltaopet ovat vuosien varrella tehneet julkisesti verkkoon näkyville oppimateriaalia ym. osaamisen hankkimiseen ja tutkinnon suorittamiseen liittyvää materiaalia. 

 

 

Videon esittelyssä näkyvät eniten Hiuskilta Salon, Pintakillan ja Kokkikiltojen ratkaisut. Toimivat ratkaisut ovat kovin alakohtaisia, joten kannattaa tutustua Ammatillisten kiltojen sivuilta löytyviin eri kiltojen web-linkkeihin. Avoin verkostomme on myös iloinen kaikista edelleen kehittäjistä ja jatkossakin tilatut esittelyt onnistuvat alakohtaisestikin. Ole yhteyksissä!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Liittyvät artikkelit

Todista taitosi diginä 2020

4/9/2020

1/10
Please reload

Uusimmat artikkelit
Please reload

Arkisto
Please reload

Avainsanat

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Seuraa
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Yhteydenotot

Anu Konkarikoski

Kiltakoulut-verkoston projektipäällikkö

anu.konkarikoski(at)kktavastia.fi

050 550 4064

Hattelmalantie 6

13101 Hämeenlinna

Kiltakoulut somessa
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon