Kiltakoulut reformiin loppuseminaari Hamina 16.11.2017


Ekami päärakennus, Kadettikoulunkatu 18, 49400 Hamina KARTTA Loppuseminaari on suunnattu ammatillisten oppilaitosten henkilöstölle. Mukana on myös opiskelijoita.

Ilmoittautuminen päättyy to 2.11.2017 tai kun 70 nopeinta on ilmoittautunut. 9.30 aamukahvia tarjolla 10.00 Tervetuloa! Tällainen on Kiltakoulut reformiin pedagoginen toimintamalli ​10.20 Toiminnalliset pisteet 3 x 30 min. Numeroi ilmoittautumislomakkeelle kiinnostavuusjärjestys. Kukin osallistuu kolmeen pajaan, jotka ilmoitetaan osallistumiskirjeessä viikkoa ennen tilaisuutta. Voit hakea kiltaopen osaamismerkkiä, kun olet kuvannut asian soveltamista omassa työssäsi.

  1. ThingLink 360 kuvia ja hotspoteja / lehtori Oona Haapakorpi, Omnia Koulutus

  2. Koodikoulu hyvään ulkoasuun- niksit CSS koodeilla Blogger-ulkoasujen muokkaamiseen / lehtorit Johannat Rintanen ja Lahtinen, Salon seudun ammattiopisto sekä Datakilta Original Hamina

  3. Tiimioppimisen toiminnallinen piste /l ehtorit Johannat Rintanen ja Lahtinen Salon seudun ammattiopisto

  4. YTO:ja integroituna / Amiston opiskelijat sekä ammatilliset ja YTO-opettajat

  5. Autoalan sisäiset integroinnit / lehtori Heikki Nurmela, Omnia Koulutus ja Autokilta Kotka

  6. Työelämäyhteistyö Google palvelinkeskus / projektipäällikkö Hilkka Huisko, Ekami sekä Datakilta Original Hamina

12.30 Omakustanteinen lounas rupattelutehtävä Padlet-virtuaaliseinälle tarkotuksena verkostoituminen, ideat, kiinnostuksen kohteet, Paras tauon aikana syntynyt idea palkitaan! 13.30 Iltapäivän yhteinen osuus Uusien kiltojen julkistaminen Opiskelijoiden digikisan palkintojen jako Kiltakoulut kehittäjämerkkien jako Seinän asioiden käsittely + palkitseminen 14.45 Päätöskahvit 15.00 Hyvää kotimatkaa! Ideoiden jatkotyöstö: Webinaari opettajien osaamismerkkihaun avustamiseksi 16.1.2018 klo 14-16 https://kktavastia.adobeconnect.com/anuko

Liittyvät artikkelit
Uusimmat artikkelit
Arkisto
Avainsanat
No tags yet.
Seuraa
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square