top of page

Kiltakoulut-malli avoimiin verkkomateriaaleihin

Alla on tallenne lyhyestä esittelystä siitä, miten kiltaopet ovat vuosien varrella tehneet julkisesti verkkoon näkyville oppimateriaalia ym. osaamisen hankkimiseen ja tutkinnon suorittamiseen liittyvää materiaalia.

Videon esittelyssä näkyvät eniten Hiuskilta Salon, Pintakillan ja Kokkikiltojen ratkaisut. Toimivat ratkaisut ovat kovin alakohtaisia, joten kannattaa tutustua Ammatillisten kiltojen sivuilta löytyviin eri kiltojen web-linkkeihin. Avoin verkostomme on myös iloinen kaikista edelleen kehittäjistä ja jatkossakin tilatut esittelyt onnistuvat alakohtaisestikin. Ole yhteyksissä!

Liittyvät artikkelit
Uusimmat artikkelit
Arkisto
Avainsanat
No tags yet.
Seuraa
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page